Hakkımızda PDF Yazdır E-posta

KERPİÇ EVLERLE TATİL ANLAYIŞINIZ DEĞİŞECEK..!

"SAKİN HUZURLU SİZE ÖZEL TATİLİN YENİ ADRESİ KERPİÇ EVLER"

Tamamen siz değerli misafirlerimizin rahatlığı ve konforu düşünülerek özel olarak tasarlanmış 5 blok ve 10 ayrı üniteden oluşan evlerimiz geçmişten günümüze miras kalan bağdadi yapı usulünce inşa edilmiştir.

 

Bağdadi yapı nedir?

Bağdadi kerpiç evler uygun toprak, saman ve suyun doğru oranla karıştırılarak oluşturulan çamur harcının ahşaptan oluşturulan iskeletin içerisine dökülerek sıkıştırılması ile meydana gelir. Doğayla barışık ve doğadan esinlenerek yapılan bu yapı türü bir çok özelliği ile sağlam ve sağlıklı bir yapı olarak ön plana çıkmıştır. Günümüzde sağlıksız yapılaşmanın ve betonarme yapıların arttığı bu dönem de eski yapılaşmanın önemi daha iyi anlaşılmaktadır. Kerpiç evlerin özellikleri için tıklayınız.
          
Tamamen aile işletmesi olan Kerpiç evlerimizde huzur ve güven içerisinde unutulmaz bir tatil sizleri bekliyor.

 

Fethiye'ye 13km mesafede Yanıklar Köyünde bulunan KERPİÇ EVLER'imiz geçmişten günümüze doğal yaşamdan kopmadan modern yaşamın iç içe sunulduğu çok özel bir mekandır.

 

Neden kerpiç ev yaptık?

 

Kerpiç evlerin özellikleri için tıklayınız.

 

Herkesin kendine sakladığı, başkalarından sakındığı sığınakları vardır. Yeşil ya da mavi cennetlere ulaşabilmek için yollar kat edilir, bir yaşam boyu en derin mavinin en dingin yeşilin peşinden gidilir. Tüm doğallığıyla korunan maviyle yeşilin tüm tonlarını bir arada yaşayabileceğiniz doğayı bozmadan da tuzrimin yapılabileceğinin en büyük Kanıtı kerpiç Evleri.

Dünyada sadece iki yerde, güneybatı Ege'de ve Kanada'da bulunan, yağı şifa dağıtan, doğal klima özelliğine sahip günlük (sığla) ağaçlarının bulunabildiği, Fethiye merkezine 15km mesafede bulunan yanıklar köyünde kurulan kerpiç evleri büyülü bir ortam sunuyor. Bir yanında denize akan küçük bir dere ve çam ormanları diğer tarafı narenciye bahçeleri ile kaplı bir alana kurulu kerpic evler sakinliği, huzuru ve güvenli oluşuyla sizleride cezbedecek, havuzumuzda eğlenceli vekit geçirebilecek şezlonglarda uzanıp şehrin karmaşasını ve stresini unutacaksınız.

İsterseniz çam ormanları arasında trekking için Fethiye antik Likya yoluna gidin, isterseniz Akdenizin mavi sularında doğanın ve tarihin iç içe yaşandığı tekne turlarına katılın veya Sualtı dalışlarıyla kristal berraklığında ki temiz sularda dalış yapın yada Dünyanın en iyi uçuş noktalarından biri olarak kabul edilen Ölüdeniz'i havadan görme imkanını yakalayın, Kürek sporu, Rüzgar Sörfü, Kano-rafting gibi su sporlarını yapın. Ben karada ki güzellikleride görmeliyim diyenler için yanıklar köyünden başlayan at sırtında yapılan yolculuklara katılabilir, jeeplerle ve dünyada eşine zor rastlanır kamyon safarilere katılabiilir veyahut ATV turları ile tam bir macera yaşayabilirsiniz.

 

Fethiye'de neler yapabilirim?

Plajımız hakkında bilgi ister misiniz?